Актьорът Любо Нейков се превъплъщава в необичайна роля. Той ще

...
Актьорът Любо Нейков се превъплъщава в необичайна роля. Той ще
Коментари Харесай

Любо Нейков влиза в ролята на „заклет ерген“ на сцената на Народния театър

Актьорът Любо Нейков се превъплъщава в необикновена роля. Той ще играе „ върл ерген “ в новия театър „ Различният “. Пиесата на съветския драматург Алексей Слаповски стартира подготовки в Народния спектакъл „ Иван Вазов “.

Сюжетът се концентрира върху ерген, който попада на завладяваща брачна публикация. В нея „ млада, красива, заможна жена търси противен и безпаричен мъж, с цел да го направи благополучен “. Тази роля е поверена на Нейков. Режисьор на постановката е Стефан Спасов.

Алексей Слаповски (1957-2023) е прочут съветски публицист. Неговото творчество е добре познато в България. Няколко негови пиеси към този момент са поставяни на български подиуми. „ Различният “ е следващата акомодация на негово произведение у нас.

На сцената Любо Нейков ще си партнира напълно с женски актьорски състав. Сред тях са Вяра Табакова, Гергана Змийчарова, Илиана Коджабашева и Антония Кундакова. Историята се заплита, когато богатата хубавица взема решение да направи положително дело. Тя избира да помогне на човек, който е нерешителен и засегнат от липса на обич. Така той минава от елементарен човек до всесилен и несломим воин.

Преводът на пиесата е дело на Василка Бумбарова. Зад сценографията и костюмите стои Ванина Цандева. Композитор на спектакъла е Теодосий Спасов. Драматург на постановката е доктор Светлана Панчева. Премиерата е планувана за месец март на сцена „ Апостол Карамитев “.

Феновете на Любо Нейков могат да го видят и в други театрални планове. Например, той си партнира с Ненчо Илчев в пиесата „ Пеперуди в стомаха “. Повече за този театър може да прочетете в обвързвана публикация.

Източник: paragraph.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР