Ако не бяха отправили предложението си да оглавят временната парламентарна

...
Ако не бяха отправили предложението си да оглавят временната парламентарна
Коментари Харесай

ДБ и ГЕРБ в спор за парламентарна комисия за промени в Конституцията

Ако не бяха отправили предлагането си да оглавят краткотрайната парламентарна комисия за промени в Конституцията 5 минути преди завършек на дебата, решението на болшинството можеше да е друго. Така заместник-председателят на ПГ на " " Атанас Славов разяснява пред Българска национална телевизия случилото се в пленарната зала през вчерашния ден.

На миналото съвещание депутатите сътвориха краткотрайна комисия за конституционни промени без присъединяване на опозицията в нея. Движение за права и свободи и "Възраждане " не излъчиха и представители, а сложиха изискване - да получат председателския пост или да има съпредседатели - от и "Продължаваме смяната ". След като изискването им не беше подкрепено и те отхвърлиха присъединяване в комисията.

Атанас Славов от " " посочи, че концепцията за основаване на тази комисия е стартирана още преди седмица и са имали задоволително време да потърсят контакт с болшинството и да насочат предлагането си да оглавят комисията. Тогава решението е можело да бъде друго, акцентира Славов.

В отговор Радомир Чолаков от посочи, че предлагането е било тест към ръководещите в напъните им да обезпечат необятна поддръжка за смяна на главния закон.

" изживяват катарзис в отношението си към и искахме да забележим дали са подготвени да извървят и тази крачка. Опитахме се да създадем услуга, която не беше разбрана ", посочи Чолаков.

Той разясни, че методът да се ангажира действително опозицията с измененията в Конституцията, минава през председателстването на комисията. Този знак обаче не е бил свестен и за следващ път е отблъсната подадената ръка и е проявено пренебрежение, добави Чолаков.

Атанас Славов посочи, че с разискванията по измененията в конституционните текстове е ясно, че опозицията не може да се самоизключи от този развой.

Предложенията на ръководещите ще са свързани с смяна в структурата на Висш съдебен съвет и въпросът с отчетността на основния прокурор. От " " ще предложат той да се избира през Народното събрание, склонни са и на други разновидности, само че тъй че да има отчетност и отговорност за дейностите на основния обвинител.

Според него има тематики, по които е проявено единодушие от всички партии като тази за самостоятелната конституционна тъжба и гражданска законодателна самодейност.

Радомир Чолаков се опълчи на концепцията за гражданска законодателна самодейност.

Според Чолаков разговорът сред и ръководещите може да се възвърне единствено в случай че се възвърне степента на почитание, която е нужна.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР