Академик Бултекс 99 записа победа в мъжкото първенство, след като

...

Загуба за Черно море Тича в Пловдив

Академик Бултекс 99 записа победа в мъжкото състезание, откакто надигра вкъщи Черно море Тича със 71:62. Домакините водеха съвсем цялостен мач и без особени проблеми завоюваха.

След този дуел отборът на Асен Николов е с баланс 16-6, до момента в който противникът му е с 5 победи и 16 провали.

В идващия кръг Академик Бултекс 99 почива, до момента в който Черно море Тича е хазаин на Спартак Плевен.

Началните минути бяха оспорвани, само че след това домакините взеха самодейността и поведоха с 23:13. Въпреки опитите на противника им да понижи изоставането си, на почивката пловдивският отбор имаше преднина от 11 точки.

След паузата „ моряците “ върнаха интригата, като се приближиха единствено на 6 точки. Академик Бултекс 99 обаче отвърна със серия от 12:2 и усили разликата на 18 преди решителната четвърт. В заключителните минути Черно море Тича заигра доста по-добре, само че нямаше сили за цялостен поврат.

Най-резултатен за спечелилите бе Никола Маравич със 17 точки, 14 добави Васил Бачев. За варненския отбор Симеон Илиев означи 18, а с 14 приключи Цветослав Острев.
Източник: petel.bg