Академик Бултекс 99 си осигури второто място в редовния сезон

...

Академик Бултекс 99 влиза в плейофите като №2

Академик Бултекс 99 си обезпечи второто място в постоянния сезон на НБЛ, откакто в последния кръг надигра Берое вкъщи с. Пловдивчани завъшршват с 18 победи и 6 загуби и ще играят с Ямбол в първия кръг на плейофите, до момента в който заралии финишират пети с 12 победи и 12 провали и ги чака дуел с четвъртия в крайното нареждане - Рилски състезател.

Домакините стартираха безапелационно и още след първата част водеха с добра разлика, откакто удържаха беройци до единствено 13 осъществени точки и бяха напред с 15 след 10 минути - 28:13. Дистанцията сред двата отбора остана двуцифрена и през втория интервал, а в средата на дуела Академик бе напред с 44:31. Берое по този начин и не съумя да смъкна разликата до по-малко от 10 точки и през третата четвърт, която приключи при резултат 71:57, а във финалните 10 минути “студентите” удържаха водачеството, с цел да завоюват с 82:70.

Димитър Димитров затвърди положителната си форма и вкара 21 точки за Академик Бултекс 99, към които добави 11 битки. Никола Маравич, Айзея Юмипиг и Мартин Дурчев пък прибавиха по 14 точки всеки.

Александър Янев със 17 и Филип Виденов с 16 точки бяха най-резултатните играчи на старозагорци.