Академик Бултекс 99 (Пловдив) изпрати Спартак (Плевен) във ваканция, след

...

Академик Бултекс 99 с хеттрик срещу Спартак

Академик Бултекс 99 (Пловдив) изпрати Спартак (Плевен) във почивка, откакто записа третата си победа за постоянния сезон против този противник. Играчите на Асен Николов оформиха самобитния хеттрик след триумф със 103:82 като посетител в зала “Балканстрой”, а за плевенчани това бе финален мач за сезон 2017/2018.

Спартаклии приключват на последното девето място в НБЛ с пагубен баланс 2 победи и 22 загуби. Академик Бултекс от своя страна има 17 победи и 6 провали, а в последния си мач приема Берое вкъщи в Пловдив.

Домакините започнаха мощно и демонстрираха за какво са победили Черно море във Варна, като след първата част водеха с 9 точки разлика - 20:29. Те останаха в ролята на водач и на почивката, когато преднината им бе 51:53, само че през третата част Академик подвигна оборотите и сътвори цялостен поврат, повеждайки с 82:69 преди последната четвъртина. В нея единствено бе закрепен крайния резултат - 103:81.

Димитър Димитров изигра убийствено ефикасен мач за спечелилите и вкара 27 точки, които добави с 12 битки и 6 асистенции за коефициент от 42 пункта. Никола Маравич добави 19 точки и 10 битки, Васил Бачев също вкара 19, а Александър Груев - 15.

Милен Дудев изпрати сезона с евентуално най-силния си мач за годината - 25 точки и 8 асистенции за Спартак. Николай Маринов прибави 15.