Африкански мушици внасят непознат за Стария континент вирус. Европейският център

...
Африкански мушици внасят непознат за Стария континент вирус. Европейският център
Коментари Харесай

Африкански мушици внасят непознат за Европа вирус

Африкански мушици внасят чужд за Стария континент вирус. Европейският център за предварителна защита и надзор на болесттите предизвести почиващите, изключително бременните дами, поради риск от заразяване с по този начин наречения вирус OROV. Той е сходен на Зика вируса, които през 2015 година провокира зараза и фрапантно нарастване на случаите на микроцефалия измежду новородените бебета.
Лято
На Стария континент OROV вирусът беше импортиран за пръв път това лято. Деветнадесет са инфектираните с него. Вирусът е зоонозно заболяване, което се популяризира измежду хората от инфектирани мушици и комари. Първите случаи са докладвани в страните от Европейския съюз през юни и юли. Заболели са 12 души в Испания, пет в Италия и два в Германия. Всички те са свързани със скорошни пътувания до Куба и Бразилия, се споделя в изказване на Европейския център за предварителна защита и надзор на болесттите.

Рискът от зараза с OROV вирус се усилва за тези, които посещават мощно наранени региони, изключително в северните щати на Бразилия или района на Амазонка, както и тези, които не вземат съответни персонални защитни ограничения, предизвестяват от институцията.
Бебета
Вирусът OROV може да аргументи тресчица, главоболие, гадене, повръщане и болки в мускулите и ставите. Особено рисков е за бременни дами. Това може да докара до импровизиран аборт, проблеми в развиването и деформации на плода, сподели ECDC, като добави, че това " към момента се проверява ". Бразилското здравно министерство сигнализира, че през юли четири бебета се се родили с микроцефалия, като майките им са били инфектирани с вируса.

През 2015 и 2016 година в Бразилия бяха регистрирани повече от 3500 случая на микроцефалия при бебета поради Зика вируса, оповестява Science. Вирусът Зика, който се предава и посредством комари, също е известно, че предизвиква вродени деформации, в това число микроцефалия.

Няма ваксина или медикаменти против вируса OROV. Макар заболяването рядко е съдбовна, Бразилия неотдавна заяви за първите два смъртни случая в света от вируса и двете дами на 20 години. От януари насам са докладвани над 8000 случая в Южна Америка, Централна Америка и Карибите, с докладвани огнища в Бразилия, Боливия, Колумбия, Перу и Куба, написа " Телеграф ".
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР