Берковските велосипедисти отново завоюваха отборно първо място с участието си

...

Берковски деца станаха първи на Републиканския шампионат по Приложно колоездене /снимки/

Берковските велосипедисти още веднъж завоюваха отборно първо място с присъединяване си в III кръг от Републиканския шампионат по Приложно колоездене за деца от 10-12 годишни, който се организира в Силистра на 18 и 19 юни, оповестиха от управата в града под Ком.
За следващ път спортистите демонстрираха най-хубави резултати на доктрина и на процедура. Престижното отборно първо място приближава тима до спечелването на Комплексната купа, която е и крайната цел. Лошите метеорологични условия не съумяха да изплашат децата и съдийския състав и трансфораха надпреварата в едно тестване на волята и уменията на състезателите.
В самостоятелното класиране при девойките Марина Танчева зае първо място, а Анна-Хрисиана Григорова - трето. При момчетата Мартин Илиев стана първи, а Кристиан Георгиев се класира трети.
Отличното показване на берковските деца им дава опция да бъдат включени в разширения състав на Националния тим за присъединяване в Европейското състезание.
От 25 до 27 юни в Ямбол ще се организира идващият кръг, с който ще приключи шампионата.
Източник: bulnews.bg