Нидерландия стана вторият сигурен 1/8-финалист на Евро 2020 след изиграването

...

Нидерландия се присъедини към Италия на 1/8-финалите |

Нидерландия стана вторият сигурен 1/8-финалист на Евро 2020 след изиграването на мачовете от втория кръг в група С, откакто победи Австрия с 2:0.

На „ Йохан Кройф Арена “ в Амстердам домакините започнаха по желан метод, откакто поведоха в резултата след единствено девет минути игра. Дензъл Дъмфрис, който донесе триумфа против Украйна в откриващия дуел на „ лалетата “ на шампионата, бе настъпен от Дейвид Алаба в наказателното поле.

Израелският основен арбитър Орел Гринфелд в началото не отсъди най-тежкото наказване във футбола, само че след инспекция на монитора край страничната линия, уточни към бялата точка. Зад топката застана Мемфис Депай, който със мощен и изострен удар преодоля стража на австрийците Даниел Бахман.

" Лалетата " пропуснаха доста благоприятни условия да усилят задатъка си, само че закономерното се случи в 67-та минута, когато Дъмфрис означи от близка отдалеченост втория си гол в също толкоз срещи. Десният бек на „ лалетата “ оползотвори подаването на влезлия малко преди този момент Дониел Мален.

В другия мач от групата Украйна завоюва с 2:1 против Северна Македония и усили възможностите си за продължение напред. Всичко ще се реши в последния кръг в неделя, когато селекцията на Андрий Шевченко се изправя против Австрия.

В дуел от група В пък Белгия обърна Дания от 0:1 до 2:1 и също направи огромен крачка към осминафиналите. В групата са още Финландия и Русия.
Източник: offnews.bg