Кристиан Гарин спечели титлата на турнира по тенис на домашна

...

Гарин спечели домашния турнир в Чили

Кристиан Гарин завоюва купата на шампионата по тенис на домашна почва Сантиаго, откакто победи с 6:4, 6:7(3), 7:5 аржентинеца Факундо Банис. Чилиецът е на 22-о място в международната класация и нямаше победа през 2021 преди началото на шампионата, само че загуби единствено един сет до финала и стана първият първенец за домакините от 2009 насам.

118-ият в света Банис, който дебютира на край на 31-годишна възраст, също направи впечатляващ шампионат. По пътя към мача с Гарин той в профил Франсис Тиафо.

Гарин бе надалеч по-бързият от двамата тенисисти и един пробив в седмия гейм му обезпечи успеха в първия сет. Банис диктуваше играта през втората част и изравни с тайбрек, само че третата още веднъж бе в интерес на Гарин. Чилиецът завоюва втория си пробив в последния 12-и гейм за 7:5 при втори мачбол и затвори дуела след два часа и 38 минути игра.

С тази победа Гарин усъвършенства салдото си на финали до 5-1. Той е и в серия от пет следващи трофеи, всички от които извоювани на клей.

Снимки: ©Getty Images