Станислав Костов записа пълни 90 минути за своя Олимпиакос (Никозия)

...

Костов игра 90 минути при победа на Олимпиакос над Анортозис

Станислав Костов записа цялостни 90 минути за своя Олимпиакос (Никозия) в конфликта с Анортозис от 3-ия кръг на шампионския плейоф в шампионата на Кипър. Неговият отбор се наложи с 2:0, само че българският нападател не се разписа в този мач.

Олимпиакос поведе още в 9-ата минута, когато Ка Фабрис получи дълъг пас, освободи се от отбраната и вкара за 1:0.

След това Анортозис натисна и сътвори куп положения пред вратата на домакините, само че и вратарят Неофитос Михал направи няколко блестящи спасявания.

Така Олимпиакос удържа преднината си, а в добавеното време домакините проведоха бърза контраофанзива, Кингсли Сарфо изскочи зад отбраната и невъзмутимо осъществя за крайното 2:0, подпечатвайки триумфа на своя отбор.

Въпреки успеха Олимпиакос остава на последното 6-о място в първата шестица с 37 точки. Анортозис заема 4-ата позиция с 53 точки. Водач е Омония с 63 точки.