Отборът на Слован (Братислава) записа нова впечатляваща победа на сметката

...

Слован и Божиков прегазиха Тренчин

Отборът на Слован (Братислава) записа нова впечатляваща победа на сметката си по пътя към купата в шампионата на Словакия. Столичани разрушиха с 6:2 Тренчин в гостуването си от 1-ия кръг на шампионския плейоф. Цял мач за гостите записа българският национал Васил Божиков.

Слован поведе рано с два гола след два точни изстрела на Моха в 15-ата и 28-ата минута. До края на полувремето обаче Тренчин изравни с голове на Демитрал в 29-ата и Корин в 43-ата минута.

През втората част обаче отборът от Братислава се развихри и наниза нови четири попадения във вратата на противника посредством Чаврич в 62-ата, Хенти в 70-ата, Ратао в 83-ата от дузпа и Ожболт в 90-ата минута.

Домакините пък приключиха мача в понижен състав, откакто Зубариу бе изпъден в 76-ата минута.

С тази победа Слован продължава да води безапелационно в класирането с 57 точки, пред Дунайска Стреда с 57 и Жилина с 40. Тренчин е на последното място в първата шестица с 28 точки.