Тимът на Спартак (Варна) надви с 3:1 Дунав (Русе) в

...

Спартак обърна Дунав

Тимът на Спартак (Варна) надделя с 3:1 Дунав (Русе) в дербито от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига. На своя стадион " соколите " обърнаха гостите в последните минути. " Драконите " поведоха в 33-ата минута с гол на Симеон Иванов, откакто вратаря Славов мазета удар на Преслав Петков. През втората част домакините постановиха напън, като в 71-ата минута изравниха резултата. Това стана след тъкмо изпълнена дузпа от Йоан Маринов. Две минути преди края на мача Анте Бачков даде преимущество на Спартак, а в последните секунди Георги Георгиев оформи крайния резултат. Така Спартак остана водач с 47 точки, до момента в който Светкавица е втори с 42 точки, откакто надделя при гостуването си с 2:1 Интер (Добрич). Дунав е осми с 29 точки. фотография:madeinvarna.com