Волейболистите на Дунав (Русе) победиха като гости Черно море с 3:0 (25:20, 25:21,

...

Дунав с шеста победа в Суперлигата след успех над Черно море

Волейболистите на Дунав (Русе) победиха като гости Черно море с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) гейма в мач от 19-ия кръг на Суперлигата, който се игра във варненската зала " Христо Борисов “.

Въпреки чистия триумф отборът от Русе, който е воден от Петър Шопов, резервира девето място във краткотрайното класиране, с шест победи, дванадесет загуби и 19 точки. С безусловно същия актив е и Марек Юнион-Ивкони (Дупница), само че дупничани са осми в подреждането, като изпреварват съперника с по-добър индикатор при съотношението спечелени/загубени точки в изиграните геймове.

Съставът на Черно море означи четиринадесета загуба, като с четири победи и 16 точки заема десето място в таблицата.

Следващият мач на Дунав е на 26 февруари (вторник), когато русенци гостуват на Нефтохимик 2010 (Бургас) в зала " Младост “, в отсрочена среща от 14-и кръг на шампионата.
Източник: ruse24.bg