Дунав победи Верея с 1:0 в мач от междинния 22-и

...

Само един гол, но златен! Дунав победи!

Дунав победи Верея с 1:0 в мач от междинния 22-и кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Резервата Светослав Ковачев (57) бе прецизен за домакините. По този метод възпитаниците на треньора Людмил Киров имат към този момент актив от 18 точки.

Дунав стигна до голово състояние още в 7-ата минута. Това стана след една центрирана топка в наказателното поле на гостите. Димитрий Иванов се опита да почисти, само че топката попадна в Мартин Ковачев. Капитанът на русенци обаче не съумя да насочи прецизен удар.

Десет минути по-късно се откри нов късмет пред " драконите ". След центриране на Божидар Васев бранител от Верея опита да почисти, само че навръх волето на Мартин Станкев. Последвалият удар обаче мина над вратата на старозагорци.

В 24-ата минута домакините още веднъж бяха покрай разкриване на резултата, само че Дмитрий Иванов съумя да почисти с глава от голлинията. В самия завършек на полувремето Диян Димов засече с глава отблизо разстояние, само че настрана от гредата в навън.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Дунав най-сетне откри резултата. Фирцулеско напредна по левия фланг и центрира балонна топка към далечна греда. Там влезлият през второто полувреме Светослав Ковачев засече с левия крайник в мрежата за 1:0.