34-годишният Рафаел Надал показа защо е наричан Краля на клея

...

Надал безпощаден към Джокович: 13-та титла на Ролан Гарос

34-годишният Рафаел Надал сподели за какво е именуван Краля на клея и безапелационно надделя 33-годишния Навок Джокович на финала на шампионата в Париж. Испанецът подвигна за 13-ти път купата на " Ролан Гарос " в неделя. Категоричната му победа пристигна след близо три часа игра и с резултат 6:0, 6:2, 7:5.

Титлата е 20-а за Надал в шампионатите от Големия шлем, с което испанецът се изравни с Роджър Федерер на върха в класацията.

Надал победи в тазгодишното отсрочено поради ковид издание на " Ролан Гарос " без даде нито сет на който и да било от съперниците си. Това се случва за четвърти път в кариерата му. Освен това той спря и серията без загуба на Джокович през 2020 година Това се случва след 37 следващи срещи с победа.

Титлата в Париж е едвам втора за Надал през белязана от пандемията 2020 г, след тази в Акапулко.

Испанецът не даде никакъв късмет на Джокович, въпреки сърбинът да оказа сериозна опозиция след изгубения на нула първи сет. Всичко каквото и да опитваше Джокович, се оказваше незадоволително и преодолимо за Надал.
Източник: mediapool.bg