20-годишният сръбски нападател Лука Йович отбеляза пет гола при разгромната

...

20-годишен сърбин с 5 гола при разгромна победа на Айнтрахт

20-годишният сръбски нападател Лука Йович означи пет гола при разгромната победа на Айнтрахт Франкфурт вкъщи със 7:1 над Фортуна Дюселдорф на старта на 8-ия кръг в немската Бундеслига. С триумфа Айнтрахт събра 13 точки и изпревари Байерн Мюнхен в класирането, като към този момент е шести. Фортуна пък остана финален с актив от едвам пет. Йович, който играе във Франкфурт като предан чартърен от португалския Бенфика, пък стана първият футболист в историята на клуба, отбелязал пет гола в един мач. Тон за изразителната победа на Айнтрахт на " Комерцбанк Арена " даде французинът Себастиен Алер от дузпа в 20-ата минута. След това настъпиха минутите за Йович, който небрежно направи резултата типичен с попадения в 26-ата и 34-ата минути. Малко след почивката Алер също означи второ попадение в мача. Резервата за Фортуна Доди Лукебакио понижи в 53-ата, а до края публиката стана очевидец на нови три гола на Йович (55, 59, 72), преди да бъде сменен в 86-ата, с цел да събере овациите на трибуните. Бундеслига 8 кръг, петък 19 октомври  Айнтрахт Франкфурт 7:1краен резулат  Фортуна (Дюселдорф)