2:2 в редовното време и плодълженията, и 6:5 след дузпи! Аржентина

2:2 в редовното време и плодълженията, и 6:5 след дузпи!
Аржентина

Аржентен за Нидерландия от Меси

2:2 в постоянното време и плодълженията, и 6:5 след дузпи!

Аржентина е на полуфинал против Хърватия след трагична победа с дузпи над Нидерландия!

Гениална асистенция за първия гол в 35-ата и попадение от дузпа в 73-ата за Лионел Меси против Ниделрандия.

Два кошмарни отговора за албиселесте от лалетата.

Малко преди края на постоянното време нидерландците върнаха едно попадение, а безусловно в последната минута на добавеното десетминутно продължение изравниха след директен свободен удар, изпълнен ниско сред стената и изненадал синьо-бялата отбрана.

Мачът, както и другия четвъртфинал сред Хърватия и Бразилия, влезе в продължения.

За първи път в историята на международни шампионати Аржентина повежда с 2:0 е не печели дуела в постоянното време.

В 35-ата минута Науел Молина откри резултата, а в 73-ата минута от дузпа Лео Меси удвои.

В 83-ата минута резервата Вут Вегхорст понижи.

Пак той изравни в 11-ата минута на добавеното време, което беше декларирано за 10 минути.

Първата по-интересно офанзива беше на сметката на Аржентина в 5-ата минута.

Науел Молина получи отдясно, напредна и откри Родриго де Пол.

Халфът насочи мощен удар от към 15 метра, само че топката срещна тялото на Хулиан Алварес.

В 22-ата Лионел Меси с лекост се измъкна от Мартен де Роон и щутира от към 20 метра, само че над вратата.

Малко по-късно Стивън Бергвайн направи двойно с Мемфис Депай, само че от границата на наказателното поле насочи безпределно неакуратен удар.

Родриго де Пол насочи първия прецизен удар в мача в 33-ата минута.

Албиселесте построи многоходова офанзива, при която топката стигна до халфа, а той от междинна отдалеченост не затрудни Андрийс Нопер.

Аржентина поведе в 35-ата минута.

Меси проби през центъра, финтира двама нидерландци и с магичен пас изведе присъединилия се в офанзива Науел Молина. Десният бек овладя и промуши топката във вратата за 0:1.

В 40-ата минута Маркос Акуня откри Меси в наказателнто поле. Нападателят насочи удар от сложна позиция и не затрудни Нопер.

Втората част стартира с по-голямо притежание на топката от страна на лалетата, до момента в който възпитаниците на Лионел Скалони действаха на контраофанзива.

При една от тях в 58-ата минута Алексис Мак Алистър напредна и опита извеждащ пас към Родриго де Пол.

Подаването обаче беше прекомерно мощно за халфа, който стигна до топката, само че не съумя да отиграе добре.

В 63-ата минута албиселесте получи опция да извърши директен свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Меси, който шутира във вратарския ъгъл, само че топката мина рисково над вратата.

Аржентина нанесе своя втори удар в 73-ата минута.

Маркос Акуня получи отляво напредна, след което финтира Дензъл Дъмфрийс, а той го препъна на границата на наказателното поле.

Главният рефер Антонио Матеу Лаос уточни бялата точка без да се замисли. Зад топката застана Лионел Меси и с безупречно осъществяване вкара за 0:2.

В 83-ата Нидерландия се върна в мача.

Резервата Вут Вегхорст беше оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава точно центриране на Стивън Бергхуйс отдясно за 1:2.

Малко по-късно Люк де Йонг смъкна центрира в наказателното поле за Бергхуйс.

Халфът насочи мощен удар, който след рикошет мина около вратата.

В 88-ата минута се получи меле пред скамейката на Нидерландия.

Леандро Паредес фаулира Аке, след което изрита мощно топката към пейката на лалетата. За дейностите си халфът получи жълт картон, а запасите на Ниделрандия нахлуха на терена да се саморазправят.

Това наложи 10-минутно добавено време, което се оказа трагично за Аржентина.

В третата минута на добавеното време лалетата получиха директен свободен удар на към 17-18 метра фронтално против вратата на Емилиано Мартинес. Зад топката застана Бергхуйс, чийто шут срещна стената.

В 11-ата минута на добавеното време драмата стана цялостна.

Тин Копмайнерс извърши заучено директен свободен удар пред наказателното поле.

Халфът вместо да стреля към вратата, пусна към Вут Вегхорст, който овладя и от десетина метра прати топката във вратата на Мартинес за 2:2.

Тотално превъзходство на Аржентина в двете продължения и 8 изстрела към вратата на лалетата, само че без попадение.

В 104-ата минута Меси центрира в наказателното поле на Нидерландия, а на далечната греда Отаменди не съумя да засече във вратата.

В началото на второто продължение шут на Меси от дъгата на наказателното поле мина над вратата.

В 114-ата Меси проби отдясно и пусна към Лаутаро Мартинес. Нападателят насочи удар, който Ван Дайк мазета пред голлинията.

Малко по-късно Вегхорст беше последна бариера след шут на Енцо Фернандес.

Секунди по-късно Херман Пецела засече с глава центриране от корнер, само че топката профуча над вратата.

В 119-ата Лаутаро проби през центъра и насочи мощен удар от към 17 метра, само че Нопер мазета.

Натискът на гаучосите продължи и в 120-ата минута техничен удар на Енцо Фернандес в далечния ъгъл срещна гредата.

Така се стигна до дузпи – втори четвъртфинал завършва от бялата точка!

Източник: plovdiv-online.com