Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, след като записа

Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, след като записа ...

Саутхамптън постигна втора поредна победа срещу директен конкурент.

Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, след като записа втора поредна победа в рмаките на няколко дни. През уикенда "светците" надиграха с 2:1 Уотфорд, а днес постигнаха същия резултат срещу друг директен конкурент в битката за оцеляване - Норич. Дани Ингс (22') откри резултата с поредния си гол, след като засече с глава центриране на Уорд-Праус. Райън Бертранд (43') удвои преди почивката с удар отблизо.
FULL-TIME Southampton 2-1 Norwich

The hosts score twice in the first half to pick up a big three points#SOUNOR pic.twitter.com/YsxHorsfOZ
— Premier League (@premierleague) December 4, 2019 Голмайсторът на Норич Теему Пуки (65') върна едно попадение след почивката, но това не бе достатъчно за Норич, за да си тръгне с нещо от "Сейнт Мери".

Саутхамптън вече има 15 точки, докато Норич остава на предпоследно място с 11.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!
МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! Премиър лийг 15 кръг, сряда 4 декември Саутхамптън 2:1краен резулат Норич Сити