Отборите на Ювентус и Милан се изправят в голямото дерби

Отборите на Ювентус и Милан се изправят в голямото дерби ...

НА ЖИВО: Ювентус - Милан, голям пропуск на Пионтек.

Отборите на Ювентус и Милан се изправят в голямото дерби на 12-тия кръг на Серия А. Всичко най-интересно от двубоя ще може да проследите в GONG.bg. Двубоят се играе при резултат 0:0.

Всичко най-интересни моменти вижте тук:

45 + 1 минута: Златен шанс за Пионтек! Лукас Пакета открадна топката в средата на терена и пусна чудесен извеждащ пас към Кжищоф Пионтек. Полякът пое добре и успя да се освободи от Де Лихт, за да пласира силен удар в близкия ъгъл на вратата на Шчесни, който обаче реагира на ниво, за да запази двете нули на светлинното табло.

43-та минута: Роналдо опита своя късмет от около 20 метра, но шутът му беше право в тялото на Донарума.

30-та минута: Хубав пробив на Федерико Бернанрдески през центъра на терена, завършил с хубав удар от границата на наказателното поле, който обаче мина малко встрани от вратата на Джанлуиджи Донарума.

25-а минута: Страхотна възможност за Милан! След чудесна постепенна атаката Андреа Конти получи пас зад гърба на защитата на Юве. Той центрира с едно докосване и намери Лукас Пакета, който стреля с глава от около 15 метра и затрудни сериозно Шчесни на вратата на "бианконерите".

17-та минута: Шанс и за Милан! Сусо получи кълбото на десния фланг, навлезе навътре и центрира на главата на Кжищоф Пионтек. Ударът на поляка обаче беше неточен и не създаде пролеми за Шчесни.

14-а минута: Първи шанс за Юве! Роналдо успя да изкара Романьоли от позиция, което позволи на Родриго Бентанкур да намери Игуаин в коридор. Аржентинецът отправи удар от изключително малък удар, който беше избит с лекота от Донарума в корнер.

7-а минута: Равностойно начало на "Алианц Стейдиъм". Преобладават единборствата в средата на терена.

Ювентус - Милан 0:0

Ето ги и съставите на двата тима:

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Бентанкур, Пянич, Матуиди, Бернандески, Игуаин, Ронало;

Милан: Донарума, Конти, Дуарте, Романьоли, Ернандес, Бенасер, Крунич, Пакета, Чалханоглу, Пионтек, Сусо;