Отборът на Манчестър Юнайтед разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му

Отборът на Манчестър Юнайтед разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му ...

"Манчестър Юнайтед" нанесе първа загуба на "Тотнъм" при Моуриньо.

Отборът на "Манчестър Юнайтед" разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" победиха гостуващия "Тотнъм" с 2:1 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига и така нанесоха първо поражение на "шпорите" при португалеца, след три поредни успеха във всички турнири.

Играчите на Оле Гунар Солскяер започнаха мача по-агресивно и логично поведоха още в 6-ата минута. Маркъс Рашфорд получи топката отляво и стреля от дистанция, а след неубедителна намеса на вратаря Пауло Гасанига топката се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:0.

Снимка: Getty Images

След гола гостите изнесоха играта в предни позиции, а междувременно Рашфорд нацели греда. Резултатът бе изравнен в 39-ата минута след великолепен гол на Деле Али.

В началото на втората част Рашфорд нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Сисоко. Самият Рашфорд бе точен от бялата точка и отново даде преднина на "червените дяволи" с деветия си гол за сезона.

До края на мача "шпорите" опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, а Деле Али бе близо до това да го направи, но в добавеното време негов удар бе отразен от вратаря Давид де Хеа.

С този успех "Манчестър Юнайтед" се изкачи на шеста позиция с 21 точки и задмина "Тотнъм", който е осми с 20.

Източник: btvnovinite.bg