Отборът на Лион не успя да победи Амиен в гостуването

Отборът на Лион не успя да победи Амиен в гостуването ...

Лион изпусна победата в добавеното време.

Отборът на Лион не успя да победи Амиен в гостуването си от 5-ия кръг на френската Лига 1. Мачът завърши 2:2, като гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Амиен поведе чрез Кристоф Жале в 7-ата минута,но Муса Дембеле в 9-ата и 34-ата минута обърна нещата в полза на "Хлапетата". Така гостите вече се виждаха като победители, но в Матийо Бодмер им отне победата в 92-ата минута.

Мачът започна добре за домакините с малко куриозен гол. Жале центрира от фаул, топката прехвърли купа от играчи и се озова в мрежата, без никой да играе с нея.

Само две минути по-късно обаче равенствето бе възстановено. Джеф-Рене Аделаид навърза няколко защитници отляво и центрира за Дембеле, който отблизо вкара за 1:1.

Отново Дембеле изведе гостите напред в 34-ата минута. Тогава Бертран Траоре центрира отдясно и нападателят от воле порази вратата за 1:2.

В добавеното време на мача обаче Амиен отново изравни. След едно разбъркване в пеналта Жале свали с глава към Бодмер, който от точката на дузпата стреля във вратата за крайното 2:2.

Така Лион пропусна отлична възможност временно да оглави класирането, като остава на 6-ата позиция с 8 точки. Амиен пък се измъкна от опасната зона, като вече е на 16-ото място с 4 точки.