Испания и Норвегия завършиха наравно 1:1 в мач от група

Испания и Норвегия завършиха наравно 1:1 в мач от група ...

Късна дузпа донесе точка на Норвегия срещу Испания.

Испания и Норвегия завършиха наравно 1:1 в мач от група "F" на квалификациите за Евро 2020. Попадението за испанците бе дело на Саул Нигес, а Джошуа Кинг изравни в добавеното време.

Капитанът на Испания Серхио Рамос вече е носител на рекорда за най-много мачове с фланелката на тима, след като тази вечер изигра 168-ия си двубой.

Първата част не предложи много интересни положения и пред двете врати. Иберийците очаквано владееха инициативата в Осло и имаха по-голям процент притежание на топката, но не успяваха да открият резултата.

Голът на Нигес дойде три минути след подновяването на играта. Футболистът на Атлетико (Мадрид) вкара от границата на наказателното поле, след като защитата на Норвегия не успя да се справи с изчистването на топката, тя попадна в краката му - с левия си я спря, а с десния нанесе удара.

В 67-ата минута удар на Фабиан Руис среща горната греда. В 72-ата Саул Нигес блокира опасен удар на Оле Селнес.
Снимка 447413
Източник:

В края на срещата норвежците все повече и повече търсиха изравнителното попадение. На няколко пъти Джошуа Кинг затрудни Раул Албиол. В добавеното време скандинавците все пак стигнаха до изравнително попадение. Стражът на Испания Кепа Арисабалага направи дузпа и зад топката застана Кинг, който не сбърка от бялата точка.
Италия победи Гърция с 2:0 в европейска квалификация