Жил Висенте отново измъчи гранда Спортинг (Лисабон). Само преди дни

Жил Висенте отново измъчи гранда Спортинг (Лисабон). Само преди дни ...

Жил Висенте отново измъчи Спортинг.

Жил Висенте отново измъчи гранда Спортинг (Лисабон). Само преди дни тимът на Божидар Краев победи "Лъвовете" с 3:1 в първенството на Португалия. Днес двата тима отново се срещнаха, този път в сблъсък от група "С" за Купата на Лигата. Сега столичани си отмъстиха, побеждавайки с 2:0, но това стана изключително трудно с два гола в края. Краев не игра в този мач.

Срещата бе доста равностойна и дори изглеждаше, че няма да бъде излъчен победител.

В 89-ата минута обаче Спортинг си спечели фаул на добра позиция пред наказателното поле и звездата на тима Бруно Фернандеш с прекрасен изстрел не остави шанс на вратаря за 0:1.

В добавеното време гостите останаха в намален състав, след като Акуня си изкара червен картон. Жил Висенте се хвърли в отчаян щурм, но бе хванат на контраатака и в 94-ата минута Лусиано Вието реши всичко с втори гол.

Така Спортинг записа първата си победа в групата и запаза шанс за продължаване напред. тимът от Лисабон заема 3-ото място с 3 точки, като изостава с 1 от лидерите Портимонензе и Рио Аве. Жил Висенте пък окончателно се прости с надеждите за нещо повече и остава на дъното с 0 точки.