Швеция победи Малта с 4:0 като гост в мач от

...

Швеция с очаквана победа над Малта

Швеция победи Малта с 4:0 като посетител в мач от група " F " по пътя към Евро 2020.

Две дузпи и автогол помогнаха на шведите да стигнат до успеха. От 11-те метра прецизен беше Себастиан Ларсон, а Андре Агиус вкара топката в личната си врата.

В 11-ата минута Пиер Бенгтсон пусна страховит пас за Маркус Даниелсон и той не сбърка за 1:0.

До почивката почитателите не видяха повече голове.

В 58-та минута Себастиан Ларсон беше прецизен от дузпа. Класиката беше завършена в 66-та минута, когато Агиус си вкара автогол.

Ларсон наниза второто си попадение в мача в 71-та минута, когато осъществя и втората дузпа в срещата.

След този дуел Швеция е на второто място в класирането с 14 точки, единствено с една повече от третия Румъния. Испания пък пропусна да се класира на Евро 2020 след тъждество с Норвегия.
 Късна дузпа донесе точка на Норвегия против Испания

" Ла хала роха " пропусна да се класира още в този момент на Европейското първенство