Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Зенит (Казан) записаха

...

Цецо Соколов и Зенит с първа победа на клубния Мондиал

Волейболният национал Цветан Соколов и съветският гранд Зенит (Казан) записаха първа победа на Световното клубно състезание за мъже в Бетим (Бразилия). Цецо Соколов и компания обърнаха и се постановиха над катарския Ал Райан с 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21) във втория си мач от предварителната фаза на шампионата, игран тази нощ пред над 3000 фенове в зала " Жинасио Полиеспортиво Дивино Ферейра Брага ".

Така казанци са на 3-о място във краткотрайното класиране с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, до момента в който Ал Райан е 4-и без победа досега. Тази вечер (5 декември) Зенит ще играе някогашния отбор на Соколов Кучине Лубе (Чивитанова), който сега спори с домакините от Сада (Крузейро), от 23,00 часа българско време. А по-късно от 01,30 часа през нощта в петък (6 декември) Ал Райан ще излезе против домакините от Сада.

Срещата бе прекратена за близо 30 минути още при 4:0 за Ал Райан в първия гейм поради токов удар в залата. След подновяването на играта Зенит направи всичко по силите си да се завърне, само че все пак катарският отбор взе първата част с 25:21. След това съветският гранд последователно наложи играта си и завоюва идващите три гейма, а с това и мача. За това доста помогнаха и направените смени от страна на треньора на казанци Алексей Вербов.

Цецо Соколов стартира като титуляр за Зенит, само че бе заменен в третия гейм от Денис Земченок. Българският диагонал завърши със скромните 7 точки (41% успеваемост в атака) за триумфа.

Най-полезни за съветския гранд станаха появилите се в игра като запаси Андрей Сурмачевский (1 ас и 83% успеваемост в атака) и Фьодор Воронков (2 аса и 90% успеваемост в атака) с по 11 точки за успеха.

За отбора на Ал Райан португалският национал Марко Ферейра (1 блок, 2 аса и 71% успеваемост в атака) и бразилецът Маркуш Винисиуш (1 блок, 1 ас и 57% успеваемост в атака) осъществиха по 15 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - АЛ РАЙАН (ДОХА, КАТАР) 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 7 , Максим Михайлов 8, Ървин Нгапет 7, Алексей Самойленко 5, Алексей Кононов 7 - Валентин Голубьов-либеро (Андрей Сурмачевский 11, Фьодор Воронков 11, Вадим Лихощерстов 4, Денис Земченок 3, Лоран Алекно 2)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ
АЛ РАЙАН: Милош Стеванович 3, Марко Ферейра 15, Марко Вукасинович 14, Маркуш Винисиуш 15, Белал Абунабот 7, Бирама Файе 6 - Мохамедамине Уертани-либеро
Старши треньор: ЕДУАРДО КАРЛОС.