Волейболистите от националния отбор на Франция записаха своята 6-а победа

...

Франция обърна Германия в Кан

Волейболистите от националния тим на Франция записаха своята 6-а победа в тазгодишната Лига на нациите. Момчетата на треньора Лоран Тили обърнаха и надиграха Германия с 3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:20) в първия си мач от Група 12 от 3-ия уикенд, на която са домакини в Кан, игран късно нощес пред малко над 1100 фенове в зала " Пале дьо Виктоар ".

По този метод " петлите " са на второ място във краткотрайното общо класиране на конкуренцията с 6 победи, 1 загуба и 19 точки, с колкото е и водача Иран, само че с по-добри индикатори. Също с по 6 победи и 1 загуба са тимовете на Русия и Бразилия, които са съответни 3-и и 4-и със 17 и 16 точки. Германия пък е едвам 14-а с 2 победи, 5 загуби и 5 точки. Днес (15 юни) Франция ще излезе против отбора на Аржентина, който отстъпи на Съединени американски щати с 1:3 гейма в първата си среща, а Бундестимът ще играе с американците. Срещите са надлежно от 21,00 и 18,00 часа българско време.

Най-полезен за френския отбор бе Кевин Тили, който игра до третия гейм, с 14 точки (1 блок и 81% успеваемост в атака) за успеха. Стефан Бойер (1 блок и 41% успеваемост в атака) и Никола Льо Гоф (3 блока и 69% успеваемост в атака) прибавиха по 12 точки за триумфа.

За германците Антон Бреме (4 блока и 65% успеваемост в атака) и Симон Хирш (1 блок и 60% успеваемост в атака) приключиха с 15 и 13 точки.

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:20)
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер 12, Ървин Нгапет 8, Кевин Тили 14, Кевин Льо Ру 4, Никола Льо Гоф 12 - Женя Гребенников-либеро (Антоан Бризар 3, Жан Патри 5, Тревор Клевено 9, Бартелеми Шинениезе 3, Жулиен Линеел 5, Дарил Бултор)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ
ГЕРМАНИЯ: Ян Цимерман, Симон Хирш 13, Рубен Шот 9, Мориц Райхерт 9, Антон Бреме 15, Якоб Гюнтьор 4 - Юлиан Ценгер-либеро (Томаш Кочиан-Фалкенбах, Давид Зосенхаймер, Даниел Малеша 11, Ноа Бакспьоолер 2, Кристиян Фром)
Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ.