Европейският шампион в дисциплината боулдър и най-успешен български млад катерач

...

Сребърен медал за България на Световното първенство по спортно катерене за юноши и девойки в Москва

Европейският първенец в дисциплината боулдър и най-успешен български млад катерач сега Петър Иванов завоюва среброто в категория " компликация ". В коронната си дисциплинираност - " боулдър ", Иванов, който тази година навършва пълноправие, зае десето място, а в " скорост " - 39-о.

Достойно се показаха и другите двама наши участници - Христо Урумов и Петър Атанасов, които също са подготвяни от треньора Васил Киров. Те се състезаваха във възрастовата група на 14-15-годишните. В боулдъра Атанасов зае 17-о място, Урумов - 29-о, в дисциплината компликация, надлежно, 19-о и 27-о. Най-трудна за двамата младежи се оказа дисциплината скорост - там Атанасов се пребори за 45-о място, а Урумов зае 50-о.

700 млади спортисти от 43 страни вземат участие в Световното състезание в Москва, което продължава до 16 август.
Източник: bnr.bg