Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, след като записа

...

Саутхамптън постигна втора поредна победа срещу директен конкурент

Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, откакто записа втора поредна победа в рмаките на няколко дни. През уикенда " светците " надиграха с 2:1 Уотфорд, а през днешния ден реализираха същия резултат против различен пряк съперник в борбата за оцеляване - Норич. Дани Ингс (22') откри резултата с следващия си гол, откакто засече с глава центриране на Уорд-Праус. Райън Бертранд (43') удвои преди почивката с удар от близко.
FULL-TIME Southampton 2-1 Norwich

The hosts score twice in the first half to pick up a big three points#SOUNOR pic.twitter.com/YsxHorsfOZ
— Premier League (@premierleague) December 4, 2019 Голмайсторът на Норич Теему Пуки (65') върна едно попадение след почивката, само че това не бе задоволително за Норич, с цел да си тръгне с нещо от " Сейнт Мери ".

Саутхамптън към този момент има 15 точки, до момента в който Норич остава на предпоследно място с 11.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 15 кръг, сряда 4 декември  Саутхамптън 2:1краен резулат  Норич Сити