Отборът на Манчестър Юнайтед разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му

...

"Манчестър Юнайтед" нанесе първа загуба на "Тотнъм" при Моуриньо

Отборът на " Манчестър Юнайтед " разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му на " Олд Трафорд ". " Червените дяволи " победиха гостуващия " Тотнъм " с 2:1 в среща от 15-ия кръг на британската Висша лига и по този начин нанесоха първо проваляне на " шпорите " при португалеца, след три следващи триумфа във всички шампионати.

Играчите на Оле Гунар Солскяер започнаха мача по-агресивно и разумно поведоха още в 6-ата минута. Маркъс Рашфорд получи топката отляво и стреля от отдалеченост, а след неубедителна интервенция на вратаря Пауло Гасанига топката се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:0.

Снимка: Getty Images

След гола гостите изнесоха играта в предни позиции, а в това време Рашфорд нацели греда. Резултатът бе подравнен в 39-ата минута след превъзходен гол на Деле Али.

В началото на втората част Рашфорд нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Сисоко. Самият Рашфорд бе прецизен от бялата точка и още веднъж даде преднина на " алените дяволи " с деветия си гол за сезона.

До края на мача " шпорите " пробваха всичко по силите си да стигнат до равенството, а Деле Али бе покрай това да го направи, само че в добавеното време негов удар бе отразен от вратаря Давид де Хеа.

С този триумф " Манчестър Юнайтед " се изкачи на шеста позиция с 21 точки и задмина " Тотнъм ", който е осми с 20.
Източник: btvnovinite.bg