Локомотив Пловдив записа важна победа при гостуването си на новака

...

"Локо" Пловдив победи, но бе на път да пропилее солиден аванс

" Локомотив " Пловдив записа значима победа при гостуването си на новака " Царско село " в мач от 9-ия кръг на родния футболен шампионат.

На ст. " Славия " " железничарите " се постановиха с 3:2, откакто водеха с 3:0 до 53'. В заключителните минути обаче " царете " потеглиха самоуверено в офанзива в търсене на поврат и съумяха да върнат две попадения.

Мачът бе първи от програмата на кръга. Георги Хашев (19') си означи автогол, с което " смърфовете " поведоха в резултата. Новото попълнение Динис Алмейда (50') вкара дебютното си попадение в формален мач, откакто се появи в игра от пейката. Ален Ожболт (53') направи резултата типичен.

Впоследствие Георги Минчев (86') понижи изоставането на домакините след тъкмо осъществяване на дузпа, а Родни Антуи в третата минута от добавеното време оформи крайния резултат.

Така " Локомотив " към този момент е трети със 17 точки, а " Царско село " остава на предпоследната 13-а позиция с актив от 8.

" Царско село ": Мартин Димитров, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Георги Хашев, Густаво Карбониери, Реян Даскалов, Серкан Юсеин, Божидар Кацаров, Веселин Минев, Родни Антуи, Георги Минчев

" Локомотив " Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Барсент Карагарен, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт
Източник: btvnovinite.bg