Локомотив Пловдив победи с 1:0 Левски в мач от осмия

...

"Локомотив" Пловдив спря "Левски", "сините" сдадоха върха

" Локомотив " Пловдив победи с 1:0 Левски в мач от осмия кръг на Първа лига. Така домакините нанесоха първа загуба на " сините " в шампионата.

Преди началото на срещата присъстващите на стадиона уважиха с минута безмълвие паметта на починалите през седмицата при злополука четирима футболисти от " Павликени ".

В 4-ата минута играчите на двата отбора се сдърпаха след, а Абзелхаким Буна и Антони Белмонт получиха жълти картони. Гостите започнаха със самочувствие и в 7-ата минута след бърза офанзива по десния фланг Милош Цветкович центрира рисково, само че Серджиу Буш остана под топката. Пет минути по-късно Анте Аралица стреля мощно, топката се удари в тялото на Холмар Ейолфсон, домакините претендираха, че исландецът е играл с ръка и желаеха дузпа, само че съдията Станислав Тодоров реши, че няма съображение да я отсъди.

Домакините поведоха в 14-ата минута. Тогава Парвиз Умарбаев центрира, а Анте Аралица с глава откри резултата за 1:0.

Дванадесет минути по-късно Давиде Мариани от гостите центрира остро, само че нямаше негов съотборник да засече топката от комфортна позиция. В 36-ата минута аварийният вратар на Левски Божидар Митрев получи жълт картон за имитация от скамейката. Три минути преди почивката Давиде Мариани центрира, само че още веднъж негов съотборник не съумя да се възползва от обстановката.

Гостите пробваха напън и в 53-ата минута Иван Горанов центрира, само че Серджиу Буш не съумя да се разпише с глава. Пет минути по-късно след офанзива на " сините " Хали Тиам и Милош Цветкович насочиха удари към вратата на противника, само че локомотивци ги отбиха.

В 67-ата минута влезлият нвич пресече удара му. Четири минути по-късно Габриел Обертан шутира, само че вратарят на домакините хвана топката. В 73-ата минута Йосип Томашевич стреля рисково, само че бранител на " Левски " мазета топката.

В 78-ата минута Серджу Буш шутира, само че Мартин луков хвана коженото кълбо. Две минути по-късно Буш още веднъж отигра едва с глава след центриране на Милош Цветкович. Секунди преди края на дуела Буш от близко не съумя да преодолее Мартин Луков.

Така " черно-белите " резервираха преднината си и се поздравиха с крайния триумф.

" Локомотив ": Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсент Карагерен, Анте Аралица

" Левски ": Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт, Кали Тиам, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Сержиу Буш
Източник: btvnovinite.bg