Лестър отново измести Манчестър Сити от второто място във временното

...

Лестър почака, но си върна второто място след седмата поредна победа

Лестър още веднъж измести Манчестър Сити от второто място във краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто победи с 2:0 Уотфорд на " Кинг Пауър Стейдиъм ". Голмайсторът на " лисиците " Джейми Варди, откри от дузпа в 55-ата минута, а Джеймс Мадисън подпечата триумфа на домакините в петата минута на добавеното време. Това бе седмата поредна победа на отбора на Брендън Роджърс в Прмеиър лийг.

Кристиан Фукс започва отляво на защитата на Лестър за сметка на Бен Чилуел, който остана отвън групата. Трой Дийни стартира за първи път за Уотфорд от август насам. Хосе Холебас пропусна дуела поради травма в глезена.

Лестър доминираше през първата част, само че Айосе Перес и Джеймс Мадисън не бяха точни от положителни позиции. В 36-ата Барнс направи превъзходен рейд, само че Фостър избави удара му. Минута по-късно Варди бе съборен от Мариапа в наказателното поле, само че основният рефер Крейг Поусън реши, че нарушаване няма, а ВАР не промени неговото мнение.

В 51-вата минута Фостър още веднъж мазета рисков удар на Барнс, а две минути по-късно " лисиците " получиха дузпа, откакто Масина докосна с ръка лицето на Еванс при битката за една висока топка. Бранителят се строполи театрално, а Поусън малко пресилено уточни бялата точка. ВАР обаче удостовери решението му. Варди извърши безупречно, вкарвайки 14-ия си гол от началото на сезона.

До края Союнджу, Варди и Мадисън пропуснаха да направя успеха на Лестър по-изразителна. Последният въпреки всичко се разписа в петата минута на добавеното време, когато с прекрасен удар в далечния ъгъл вкара седмия со гол от началото на сезона.