Руският шампион Зенит продължи с победната си серия и победи

...

Зенит продължи победния си ход и срещу Арсенал на Георги Костадинов

Руският първенец Зенит продължи с победната си серия и победи с 3:1 Арсенал Тула в първи мач от 9-ия кръг на съветската Премиер лига. За гостите цялостни 90 минути изигра българският национал Георги Костадинов.

Домакините поведоха още в 5-ата минута. След центриране от фаул Артьом Дзюба съумя да осъществя, откакто съумя да засече топката с глава.

В 22-ата минута Зенит получи правото да извърши дузпа след игра с ръка на Александър Денисов. Зад топката застана Сердар Азмун, само че не съумя да означи, като ударът му бе избавен от вратаря Михаил Левашов.

В 57-ата минута гостите съумяха да изравнят. Георги Костадинов бе изритан в тил от Юрий Жирков на границата на наказателното поле, а след последвалия директен свободен удар Кантемир Берхамов с прелестен удар изравни - 1:1.

Само 10 минути по-късно Зенит получи нова дузпа. Този път зад топката застана Себастиан Дриуси и той означи без проблем за 2:1.

В 88-ата минута домакините означиха и трети гол. Олег Шатов бе открит с центриране отляво и с глава оформи крайния резултат - 3:1.

С триумфа през днешния ден Зенит заема еднолично първото място с 20 точки. Арсенал пък се намира на 7-ата позиция с 13. В идващия кръг първенците одобряват Рубин Казан, а Георги Костадинов и компания ще домакинстват на Урал на Николай Димитров.