Отборът на Енергетик постигна ценна победа с 2:1 кото гост

...

Енергетик измъкна драматичен успех като гост на Ислоч

Отборът на Енергетик реализира скъпа победа с 2:1 кото посетител на Ислоч в конфликта сред двата отбора от 10-ия кръг на шампионата на Беларус. Успехът на гостите обаче бе доста трагичен и пристигна чак в добавеното време на мача.

Енергетик поведе в 12-ата минута с гол от дузпа на Ясурбек Яшибоев, само че Ислоч изравни също от дузпа, осъществена от Годфри Стивън в 27-ата минута.

Драмата настъпи в добавеното време, когато Евгени Юдчиц вкара победния гол за гостите и им обезпечи трите точки.

Другите два мача от днешния ден завършиха без победител. Слуцк и Рух (Брест) направиха 1:1 в ранния дуел, а същият резултат се получи и в срещата сред Витебск и Динамо (Минск).

След изиграването на тези срещи лидер в класирането е БАТЕ (Борисов) с 22 точки, пред Енергетик с 21 и Жодно с 18.