Българският национален отбор по волейбол започна с успех домакинския си

...

България с изстрадан, но много важен успех над Австралия в Лига на нациите

Българският народен тим по волейбол стартира с триумф домакинския си шампионат от конкуренцията Лига на нациите. Във Варна момчетата на Силвано Пранди се постановиха доста мъчно над Австралия с 3:2 гейма (20:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13). Нашите за следващ път демонстрираха спадове и възходи в своята игра, които насмалко не се оказаха и съдбовни против " кенгурутата ". Отличен мач за " трикольорите " изиграха Тодор Скримов и завърналият се в състава Цветан Соколов. Така нашите записаха втори следващ триумф, откакто преди седмица сюрпризираха любимците от Франция също с 3:2 гейма.
 Снимка 429170
Източник:

Първата част вървеше относително равностойно, като всичко се реши малко след второто техническо спиране, когато " кенгурутата " съумяха да извърнат нещата в своя изгода и да вземат превъзходство. Последваха четири бързи точки за гостите, които объркаха момчетата на Силвано Пранди. До края австралийците удържаха своя задатък и в последна сметка завоюваха с 25:20.

Набрал нужната доза самочувствие, тимът на Австралия поведе с 8:4 и при първото спиране във втория гейм. Последва равна игра, а Теодор Тодоров влезе от пейката. Нашите върнаха част от пасива, с цел да създадат 21:22 след добра офанзива от Цветан Соколов. Австралия стигна до геймбол при 24:22, само че ас на Тодор Скримов ни върна - 24:24. Последва изключителна драма, при която триумфа в тази част можеше да отиде и за двата отбора. Макар и с малко шанс, в последна сметка шансът се усмихна на нашите сънародници.
 Снимка 429169
Източник:

Българските волейболисти дръпнаха бързо при започване на третата част с 4:1 и 8:5 при първото техническо спиране. Постепенно обаче " трикольорите " позволиха поврат и Австралия поведе с 16:18. Съперникът ни даже стигна до четири геймбола при 20:24.Тодор Скримов понижи до 21:24, само че Австралия стигна до триумф в третата част с 22:25.

Нашите докараха нещата до тайбрек след триумф в четвъртата част. През нея хората на Силвано Пранди най-накрая демонстрираха солидно показване в офанзива. Само един път австралийците съумяха да спрат нашата атака. Розалин Пенчев беше разигран след влизането си в игра, а пък Тодор Скримов стигна до съвсем 80% успеваемост. " Лъвовете " последователно увеличаваха преднината си в този гейм, като тя доближи своето най-голямо измерение при 18:13. България стигна до геймбол при 24:20 след офанзива в навън на Стоктън. Националите завоюваха 4-ата част с 25:21.
 Снимка 429167
Източник:

В тайбрека нашите ускориха доста успеваемостта си при сервис, като Цветан Соколов доставяше същински бомби в полето на изплашените австралийци. Нашите обаче още веднъж демонстрираха старите си неточности в защита и сполучливото разиграване при контраофанзива. Всичко това докара нещата до 10:12 в интерес на гостите. Тодор Скримов ни върна в мача след нова директна точка от сервис. Българската обсада проработи в най-точния миг и резултатът беше подравнен 12:12. " Лъвовете " стигнаха до мачбол след отлична ориентировка на мрежата а Алекс Грозданов. И след още една обсада, нашите стигнаха до изстрадан триумф над австралийския си противник.