Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига.

...

Академик Бултекс продължава без грешка в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига. Пловдивският баскетболен отбор изигра доста добър мач, не срещна особени проблеми от гостуващия албански отбор на Влазня, водеше от самото начало и го победи с 91:74 /31:19, 14:16, 25:15, 21:24/. Така тимът на Асен Николов е едноличен водач в класирането с 4 победи от 4 мача.

Мачът стартира с едноминутно безмълвие в памет на жертвите от земетресението в Албания, а на почивката уменията си сподели специфичният тим на Академик Бултекс 99 от деца с интелектуални усложнения. Пловдивският отбор започва мощно със серия от 7:0 и 10:1. Със здрава отбрана и точна пукотевица от отдалеченост пловдивчани взеха задатък от 12 точки след първата четвърт, в която бяха 5 от 7 на тройката. В средата на втората четвърт разликата стигна 19 точки за домакините, само че албанският отбор също напипа мерника си и с 5 тройки смъкна пасива до 10 на почивката.

В третата четвърт домакините подвигнаха оборотите и още веднъж усилиха разликата на 19 точки. Гостите се пробваха да останат в мача, само че тройка на Тенчо Тенчев със сирената даде задатък от 20 точки преди последната част, в която два пъти задатъкът на Академик Бултекс 99 стигна 26 точки.

Шакир Смит изигра следващия си мощен мач в шампионата и приключи с 19 точки, 8 битки и 6 асистенции за спечелилите, като наниза 4 от 15-те тройки на тима си. Васил Бачев и Обрад Томич осъществиха по 14 точки, Василие Кнежевич вкара 12. За гостите най-полезен бе Никълъс Джордж Евънс с 20 точки, Колин Джеймс Вос добави 14, някогашният състезател на Ямбол Брайкъс Перин – 11.