Звездният тим на ПСЖ продължава през грешка в Лига 1

...

ПСЖ надделя над "Лион" с два автогола

Звездният отбор на ПСЖ продължава през неточност в Лига 1 след шестата си поредна победа от началото на сезона. Селекцията на Унай Емери надви с 2:0 над " Олимпик Лион " в най-интересния дуел от кръга. Успехът на парижани обаче не пристигна по никакъв начин елементарно, откакто и двата гола паднаха в заключителните 15 минути.

Куриозно и двата гола бяха дело на играчи на " Лион ", които се разписаха в личната си врата.

В 75-ата минута Марсело опита да блокира удар на Единсон Кавани, само че вместо това насочи топката неспасяемо в мрежата. Само пет минути по-късно ПСЖ получи право да извърши дузпа, откакто Менди събори Килиан Мбапе в наказателното поле.

Кавани стреля доста мощно, само че Антони Лопес съумя да протегне ръка,избивайки топката в гредата, след което я улови.

Осем минути преди края на постоянното време ПСЖ удвои задатъка си, след нов автогол на " Лион ". Той беше дело на другия централен бранител Морел. Мбапе изскочи очи в очи с вратаря, само че ударът му беше блокиран. За страдание на Морел топката отиде право в него и след рикошет влетя в мрежата за повторно.

ПСЖ има задатък от три точки на върха в класирането пред " Монако ", а " Лион " е на пето място с 11 точки.
Източник: dnevnik.bg