Звездата на Хюстън Джеймс Хардън се завърна на полето след

...

Хардън се завърна триумфално, Хюстън отвя Минесота

Звездата на Хюстън Джеймс Хардън се завърна на полето след седем мача неявяване поради контузия и оказа помощ за успеха над гостуващия Минесота със 116:98. Хардън игра малко повече от 25 минути, в които записа 10 точки и 7 асистенции, само че направи единствено три сполучливи стрелби от 15 опита и за първи път през сезона не съумя да стигне до границата от 20 точки в мач от Националната баскетболна асоциация.
Резервата Ерик Гордън наниза 30 точки за домакините, Клинт Капела добави 20 точки, а Крис Пол способства с 19 точки, 7 битки и 9 асистенции.

Хюстън предреши мача със серия от 16:4, с която поведе с 89:70 при започване на четвъртата част, с цел да реализира десетата си поредна домакинска победа над противника. Джими Бътлър осъществя 23 точки за гостите, а Карл-Антъни Таунс се отличи с 22 точки и 16 битки, само че това не беше задоволително. Айзея Томас вкара два наказателни удара 11,2 секунди преди края и донесе успеха на вицешампиона Кливланд със 104:103 над гостуващия Орландо. Домакините бяха близо да пропилеят задатък от 23 точки, само че в последната офанзива Елфрид Пейтън пропусна.

Томас приключи с 21 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 16 точки, 5 битки и 6 асистенции за Кливланд, който прекъсна серия от четири следващи загуби. Пейтън беше най-резултатен за Орландо с 19 точки.
Джоел Ембиид се отличи с 26 точки и 16 битки при триумфа на Филаделфия в залата на Бостън с 89:80.
Ал Форфорд и Маркъс Морис вкараха по 14 точки за домакините.

Портланд реализира пета поредна домакинска победа след 100:86 над Индиана. Деймиън Лилард наниза 26 точки, а Юсуф Нуркич добави 19 точки и рекордните си за сезона 17 битки за триумфа. Домакините предрешиха мача със серия от 21:2, която им оказа помощ да поведат с 89:76 в средата на последната част. Виктор Оладипо и Дарън Колисън вкараха по 23 точки за гостите.