Звездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна в

...

ЛеБрон се завърна за Лейкърс при обрат над Никс

Звездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна в игра за отбора след пет пропуснати мача поради проблем с коляното и оказа помощ на " езерняците " да наваксат пасив от 21 точки и да победят Ню Йорк Никс със 122:115 след продължение вкъщи.
Гостите започнаха по-силно дуела и завоюваха първата част с 42:29, а в средата на втората четвъртина преднината им набъбна на 21 точки, само че по-късно Джеймс се разигра и поведе своите към поврат. Минута преди края на срещата Лейкърс към този момент водеха със 110:103, само че играчите на Никс направиха късен взлом, с цел да вкарат мача в продължение. В него домакините преобладаваха и се постановиха с 11:4, с цел да стигнат до триумфа.
Джеймс осъществя четвъртия си трипъл-дабъл за сезона и 103-ти в кариерата си - 29 точки (13/24 стрелба), 13 битки и 10 асистенции. Антъни Дейвис добави 28 точки и 17 битки за най-големия поврат на Лейкърс от 2015 година насам, а Малик Монк се регистрира с 29 точки.
Дуайт Хауърд и Кармело Антъни не взеха присъединяване в дуела заради травми. За Никс над всички бе Ар Джейс Барет с 36 точки и 8 битки, Джулиъс Рандъл приключи с 32 точки, 16 битки и 7 асистенции, а Еван Фурние вкара 15 точки.
Въпреки този триумф Лейкърс остават с отрицателен баланс (26-28) и заемат девето място в класирането на Западната конференция, до момента в който Никс са на 12-та позиция на Изток с актив 24-29.