Звездата на българската художествена гимнастика Невяна Владинова спечели първия си

...

Невяна Владинова грабна първия си медал на световно първенство

Звездата на българската художествена гимнастика Невяна Владинова завоюва първия си орден от международно състезание. На шампионата на планетата в Пезаро родната прелест заслужи бронз във финалите на топка, оповестява „ Спортал ". Владинова получи за композицията си оценка 17.950 и зае трето място. Златото взе рускинята Арина Аверина, а на второ място се подреди нейната сестра Дина Аверина.

Невяна изигра по прелестен метод съчетанието си, което се хареса както на публиката, по този начин и на съдийките. За възпитаничката на Бранимира Маркова това е първо отличие от международно състезание.

Преди това плевенчанката взе участие и във финалите на обръч, където се подреди на пето място, а златният орден стана владеене на Дина Аверина. Нашият щаб подаде контестация за оценката на Владинова, само че тя бе отхвърлена.

Другата ни представителка Катрин Тасева също игра чудесно и остана първа запаса във финала на топка.

В самостоятелния многобой Владинова е четвърта след изиграването на първите два от четирите уреда с актив от 34.600 точки. Тасева върви девета с 32.900 точки.

Днес двете българки ще вземат участие в квалификациите на бухалки и лента.

Източник: cross.bg