Златото беше спечелено от отбор без държава. Това беше заядливият

...

Отбор без държава спечели олимпийската титла в хокея на лед

" Златото беше извоювано от тим без страна ". Това беше заядливият коментар на " Ню Йорк поуст " след финала в мъжкия хокей на лед, в който Обединеният тим на съветските спортисти победи Германия с 4-3 след продължения.

Това е първо олимпийско злато за съветски хокеисти от игрите в Албервил през 1992 година

Вячеслав Войнов откри в 20-та минута, само че девет по-късно Феликс Шутс изравни. В 53-ата минута Сборная поведе в резултата след гол на Никита Гусев, само че германците се върнаха в мача посредством Доминик Кахун. Драмата бе цялостна и 45 секунди преди края Никита Гусев изравни. В продължението Кирил Капризов означи победния гол за Русия. Германия подвигна сребърните медали, до момента в който Канада сграбчи бронза.

След успеха обединеният тим изпя съветския химн и се закани да развее русикя байрак и на церемонията по закриването, макар че получи възбрана от МОК. " Ако те не ни дават, ние сами би трябвало да го създадем ", разгласи " Спорт експрес ".
Източник: standartnews.com