Зенит записа страхотна победа с 5:1 над в домакинството си

...

Сердар Азмун развинти Урал

Зенит записа страхотна победа с 5:1 над в семейството си от 17-ия кръг на съветската Премиер лига. След две следващи равенства в предходните два кръга, този път първенците се развихриха и се върнаха на победния път по най-хубавия метод. Големият воин на вечерта бе, който вкара хеттрик, а също така създаде и другите два гола.

Питерци взеха решение нещата по безапелационен начи още през първото полувреме, когато означиха четири гола. Резултатът в мача откри Сердар Азмун в 17-ата минута. Той получи центриране на границата на вратарското поле и с глава бе прецизен за 1:0.

Отново Азмун удвои преднината на своя отбор в 22-ата минута след страхонен пробив и удар по земя в противоположния ъгъл.

Иранецът бе в основата и на третия гол, откакто създаде дузпа, която осъществя в 30-ата минута.

В 44-ата минута Азмун комбинира с в пеналта и бразилецът вкара за 4:0.

В 76-ата минута домакините получиха втора дузпа и Азмун получи опция да оформи своя хеттрик, като бе прецизен от бялата точка за 5:0.

В 82-ата минута Урал направи загубата си малко по-почетна. центрира отдясно и вкара с глава за крайното 5:1.

С тази победа Зенит остава отпред с 35 точки, колкото има и. Урал пък заема 11-ата позиция в таблицата с 19 точки.

Премиер Лига 17 кръг, събота 5 декември  Зенит 5:1краен резулат  Урал