Завършиха Общинските ученически игри по баскетбол, тенис на маса, волейбол

...

Завършиха Общинските ученически игри по баскетбол, тенис на маса, волейбол и хандбал

Завършиха Общинските училищен игри по баскетбол, тенис на маса, волейбол и хандбал. В залата на СУ„ Елин Пелин “ се организираха финалните срещи по баскетбол за възпитаници на възраст 5-7 клас. При много оспорвани мачове при девойките преди всичко е ОУ „ П. Р. Славейков “, следвано от ОУ „ Ангел Кънчев “ и ОУ „ Захари Стоянов “. При момчетата класирането е следното: първи е тимът на ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “, следван от СУ „ Найден Геров “ и ОУ „ П. Р. Славейков

В ОУ „ Стоян Михайловски “ приключи хандбалният шампионат за възпитаници на възраст 5-7 клас, присъединяване взеха по 3 тима при девойки и девойки. Класирането при момичетатка е - първо място за ОУ „ Захари Стоянов “, второ - ОУ „ Стоян Михайловски “ и трето - ОУ „ Патриарх Евтимий “. Класирането при момчета: отпред е ОУ „ Стоян Михайловски “, втори - ОУ „ Захари Стоянов “, и трети - ОУ „ Патриарх Евтимий “. Първенците във всички спортове не престават за регионалните шампионати, които ще се проведат през пролетта.

Ученическият шампионат по тенис на маса бе в залата на Юнашкия салон за възрастови групи 5-7 клас. Отборното класиране при девойките е следното: първи са спортистките от СУЕО “Ал.С.Пушкин “, следвани от ОУ “Васил Априлов “, а в самостоятелното класиране – първа е Ресена Памятних, след нея София Розамухамедова и Айа Павлова / Зорница Янчева. В отборното класиране при момчетата първи е отборът на СУ “Климент Охридски “, следван от VII СУ “Найден Геров “. В самостоятелното класиране първи е Траян Минков, след него Михаил Трифонов и Александър Градинаров / Виктор Димчев.

10 учебни тима участваха в надпреварите по волейбол за юноши 8-10 клас. Мачовете се играха в залата на Първа езикова гимназия, като спечелили са учениците от МГ „ Д-р Петър Берон “, следва ПГТ „ Проф. Асен Златаров “ и трети - СУЕО „ А. С. Пушкин “
Източник: dnesplus.bg