Завърши последния кръг на BMU European Road Racing Championship 2020.

...

Завърши европейският шампионат по мотоциклетизъм на писта

Завърши последния кръг на BMU European Road Racing Championship 2020. На летищен комплекс „ Долна Митрополия “, град Плевен 92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха присъединяване и в неделния ден. Близо 3000 души аудитория пристигна, с цел да гледа оспорваните съревнования онлайн.

SP 125: Силното показване на Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia) продължи и през днешния ден, откакто завоюва успеха и купата за 2020-та година. Ленкова финишира с задатък от 22 секунди пред Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia) и на 31 секунди от третия Боян Петров (МСК Плевен, Aprilia).

SP 300: Келеб Сатичи (Турция, Yamaha) победи с първото място, с помощта на мощното си показване в 8-те спортни обиколки. Втори и трети на подиума се качиха Димитриу Робертино (Румъния, Kawasaki) и Омер Карпуз (Турция, Yamaha).

F 600: Победа за Васил Кичуков (АМСК АИТ Рейсинг отбор, Yamaha). Той приключи с задатък от 9 секунди пред Павел Драганов (МСК Екстра Форс Рейсинг, Honda). Трети финишира Александър Александров (МСК Сухопътни войски Мото рейсинг отбор, Kawasaki).

F 1000: Както през вчерашния ден, по този начин и през днешния ден мощно каране от началото до края на 10-те обиколки за Велислав Марков (МСК НСА Моторспорт, Kawasaki) и Валентин Георгиев (Камикадзе рейсинг отбор, Suzuki). И в неделното съревнование успеха беше за Марков, който справедливо се качи на първото място за награждаването. На третата позиция приключи Алекс Исмаил (СК Кранк Пауър, Yamaha).

SSP 600: Милен Георгиев (МСК Сухопътни войски Мото рейсинг отбор, Yamaha) победи съперниците си и закономерно завоюва купата в този клас за годината. Втори на 24 секунди зад спечелилия видя карирания байрак Пламен Петров (ПСК Хела Мотор спорт, Yamaha). Трети стана Йонел Паскота (Румъния, Yamaha).

SBK 1000: Рекордна 26-та шампионска купа на България в пистовите дисциплини завоюва Мартин Чой (МСК ЕКО БМВ Моторад Министерски съвет 77 България, BMW). Без проблеми Чой стигна до следващата си победа, оставяйки на втората и третата позиция в надпреварата Иван Грозев (ПСК Хела Мотор Спорт, BMW) и Димитър Митов (МК Боляри, BMW). Двамата финишираха надлежно на 5.6 и на 46.5 секунди зад Чой.

СКУТЕРИ: Първото място от конкуренцията си заслужи Алекс Иванов (МСК Сухопътни войски Мото Рейсинг отбор, Piaggio). Втори се подреди Адриан Бояджиев (МСК Плевен, Piaggio), а трети Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia).

Неделните надпревари бяха и Отборна купа на България по мотоциклетизъм на писта за 2020-та година. Шампиони станаха „ Сухопътни войски Мото Рейсинг отбор “, на второто място е ПСК „ Хела Мотор спорт “, а трети „ Зед Мото “. В отборното класиране по народи за сезона на писта, първото място справедливо е за България, втори е Румъния, а трети Турция.