Завърши Националният фестивал на старите градски, шлагерни и популярни песни

...
Завърши Националният фестивал на старите градски, шлагерни и популярни песни
Коментари Харесай

Близо 200 участници от цялата страна пяха шлагери в Чепеларе

Завърши Националният фестивал на старите градски, шлагерни и известни песни “Полъх от минали фантазии ” в Чепеларе. Близо 200 участници от цялата страна показаха своите осъществявания в границите на двата конкурсни дни на фестивала. На 29 юни формалният старт на конкуренцията даде кметът на Община Чепеларе Славка Чакърова. Талантливите реализатори се изявяваха пред публиката на площад „ Олимпийски “ и умело жури с ръководител Христо Кидиков и членове Екатерина Попова-Силкова и Феликс Бозов. Фестивалът за шлагерна и остаряла градска ария „ Полъх от минали фантазии “ се организира на територията на Община Чепеларе. Той е единствен за района на Родопите. Организатори на фестивала са Община Чепеларе, НЧ „ Родопска искра 1880 “ и Сдружение на ресторантьори, хотелиери и търговци - Чепеларе.

Фестивалът има конкурсен темперамент и задачата му е да разпространява и запази традициите на българската шлагерна ария от 60-те, 70-те и 80-те години и остарялата градска ария от предишния век, с цел да ги възроди и им даде нов живот, както и да приобщи младежите към тяхната непреходност и хубост.

Наградите на четвъртото издание на фестивала бяха присъдени в две категории - " Стари градски песни " /групи и самостоятелни изпълнения/ и " Шлагерни и известни песни " /групи и самостоятелни изпълнения/. Отличието „ Откритие на фестивала “ журито присъди на най-малкия участник – 7 годишната Теодора Евтимова от град Хасково. За чепеларци и гостите на града вечерта на 29 юни пяха обичаните реализатори Мими Иванова и Развигов Попов, а привет с достоверни фолкорни танци сервираха гостите от “Група 21 ” от Община Просочани, Гърция. Вечерта на 29.06. и 30.06. от 21:30 ч. на Паметника на починалите във войните чепеларци бе показан спектакълът “Звук и светлина - Паметта на Чепеларе ” в границите на план “Интегриран метод за развиване на културни и естествени обекти в Чепеларе, България и Просочани, Гърция ” (INTEGRA_TOUR), който се финансира по Програмата за трансгранично съдействие ИНТЕРРЕГ V-A Гърция - България 2014-2020.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР