Засилилият се към титлата на Испания Реал Мадрид има визита

...

НА ЖИВО: Реал крепи аванса си срещу Гранада, домакините с куп пропуски в края

Засилилият се към купата на Испания Реал Мадрид има аудиенция на Гранада в среща от 36-ия кръг на Ла Лига и играят при резултат 1:2. Ферланд Менди изведе "белия балет " след 10 минути игра. Реал Мадрид удвои актива си шест минути по-късно посредством Карим Бензема. Дарвин Мачис понижи резултата в 50-ата минута.

Евентуален триумф ще усили на четири точки преднината на столичаните пред Барселона, което ще ги улесни за последните два кръга. Мадрид1чани са в серия от осем победи, а в последните си пет мача даже не са позволили гол. Наставникът на Реал Зинедин Зидан залага на цели петима полузащитници и единствено Карим Бензема като нападател. Иско и Федерико Валверде са предпочетени пред Марко Асенсио и Родриго Гоес. Капитанът Серхио Рамос и Даниел Карвахал се завръщат в стартовите 11, откакто поради санкции пропуснаха дуела с Алавес в предишния кръг.