Защитниците Винс Дън и Роберт Бортуцо се разписаха във втория

...

Сейнт Луис изравни серията със Сан Хосе в НХЛ

Защитниците Винс Дън и Роберт Бортуцо се разписаха във втория интервал при успеха за Сейнт Луис с 4:2 при гостуването против Сан Хосе във втория заключителен мач в Западната конференция от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

Джейдън Шварц даде задатък в интерес на Блус в първата третина, а Дън повиши на 2:0 тъкмо 4.16 минути след началото на втората част. Вратарят на спечелилите Джордън Бънингтън се отличи с 23 избавени шайби.

Логън Кутюр изравни единствено в границите на две минути, само че Бортуцо още веднъж даде задатък в резултата за гостуващия тим. Кутюр има 13 попадения след края на постоянния сезон в НХЛ и е изпълнител номер 1 в директните елиминации.

Оскар Сундквист оформи крайното 4:2 за Сейнт Луис в последния интервал от мача. Стражът на домакините Мартин Джоунс направи 21 спасявания.

Резултатът в серията е еднакъв - 1:1 победи. На 16 май е третата среща от плейофа сред двата отбора, а хазаин е Сейнт Луис. /БТА