Защитникът на Шалке 04 Жан-Клер Тодибо получи контузия на бедрото

...

Не е ясно колко ще отсъства Тодибо

Защитникът на Шалке 04 Жан-Клер Тодибо получи травма на бедрото в мача от 26-ия кръг на немското футболно състезание против Борусия Дортмунд на " Сигнал Идуна Парк ".

Сезонът в Бундеслигата беше възобновен през вчерашния ден при закрити порти по-късно повече от два месеца пауза поради пандемията от ковид. 20-годишният французин, който играе като преотстъпен в клуба Гелзенкирхен от януари от Барселона, беше сменен наложително на почивката. Той ще премине медицински проучвания, след които ще има повече изясненост за сериозността на контузията и периода за възобновяване.

Тодибо влезе в новините, откакто в средата на първото полувреме обиди нападателя на противника Ерлинг Холанд след битка за позиция сред двамата в наказателното поле при осъществяване на корнер пред вратата на Шалке 04. Той сподели на норвежкия таран да " върви да ш*ба баба си ", което ясно се чу на празния стадион. Малко по-късно точно Холанд откри резултата при триумфа с 4:0 на Борусия.