Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър се превърна в един

...

Кайл Уокър: Често се шегувам с вратарите

Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър се трансформира в един от героите на вечерта в Шампионската лига, откакто влезе в ролята на вратар в заключителните минути на дуела против Аталанта в Милано (1:1). Това с наложи откакто резервата Клаудио Браво получи червен картон, а Джосеп Гуардиола не разполагаше с трети вратар на аварийна пейка. Уокър е оправи със отговорностите си, като направи няколко спасявания, в това число и удар на Руслан Малиновски от фаул. След мача Уокър беше един от най-търсените събеседници. “Знаете, че обичам постоянно да си върша смешки с вратарите на тренировки, само че през днешния ден разбрах какъв брой мъчно е от време на време да се уловят някои топки от първи опит. Пристигнахме в Милано за трите точки, само че и равенството е добре за нас”, разяснява Уокър. След изиграването на дуелите от четвъртия кръг Сити води с 10 точки, следван от Шахтьор Донецк и Динамо Загреб с по 5, а Аталанта е на последното място с 1. Шампионска Лига 4 кръг, сряда 6 ноември  Аталанта 1:1краен резулат  Манчестър Сити