Защитаващият трофея си отбор на Ювентус победи като гост Аталанта

...

"Юве" безгрешен срещу "Аталанта" в първи полуфинал за Купата

Защитаващият трофея си тим на " Ювентус " победи като посетител " Аталанта " с 1:0 в първа среща от полуфиналите в шампионата за Купата на Италия по футбол.

Аржентинският национал Гонсало Игуаин осъществя единственото попадение в мача още в 3-ата минута. Той получи пас в средата на терена и след отличен независим пробив донесе успеха на своя отбор.

Домакините имаха възможост да изравнят в 25-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа поради игра с ръка на футболист на " Ювентус " в наказателното поле. Джанлуиджи Буфон обаче избави удара на Алехандро Гомес. В края на дуела италианският вратар отрази и голов удар на Йосип Иличич.

40-годишният Буфон се завърна в игра след близо двумесечно лекуване на травма.

Така " Ювентус " направи огромна крачка към четвърти следващ край в шампионата. Тимът е хазаин на реванша на 28 февруари.

В другия полуфинал играят " Милан " и " Лацио ".
Източник: btvnovinite.bg